niedziela, 18 września 2016

Otwieracz - Dust Tactics - Oddział Mavericks

Hej!
Dzisiaj na szybko bo już późno ale obiecałem.
Jakiś czas temu zakupiłem do Dust'a oddział Mavericks. Nic w tym niezwykłego ot kolejny oddział. Jedyna różnica, lecz znacząca to to, iż jest to zestaw do złożenia. Podczas kiedy najbardziej popularne są te złożone i w podkładzie producent odpowiedział na prośby modelarzy a nie graczy i zaczął tworzyć takie oto zestawy.
No ale przejdźmy do rzeczy.
Opakowanie wygląda następująco. Niewielkie proste bez zbędnych obrazków. Jeden wystarczy ;)
W środku dostajemy.
Kartę oddziału z jego zasadami i parametrami.
Pięć małych woreczków. W każdym z nich jeden żołnierzyk w częściach.
Oraz dwie wypraski w których jest dodatkowa broń, hełmy, magazynki.
Jako, że w worku to wyciągnąłem jedną wypraskę co by lepiej było widać.
W sumie to miłe zaskoczenie, aczkolwiek jeszcze nie znalazłem dla tych wyprasek zastosowania. Chyba tyko aby podrasować pojazdy ewentualnie podstawki.
Następnie wziąłem jeden z mały woreczków i zobaczmy co my tu mamy.
Żołnierzyk podzielony całkiem zmyślnie. Rąk nie da się inaczej zainstalować gdyż bolce mają odpowiednie wypustki, które nie pozwalają na ruch rąk.
Przyznam się, że kiedy pierwszy raz zobaczyłem zawartość woreczka, nie mogłem oprzeć się skojarzeniu ze zwykłymi plastikowymi żołnierzykami, którymi bawiłem się w dzieciństwie. Całe szczęście po wyjęciu jest już zdecydowanie inaczej.
Figurka jest z twardego plastiku. Dotykając wydaje się że to żywica. Widać linie podziału ale nie powinno być problemu z ich usunięciem gdyż są to niewielkie linie. Cały czas mam zarzuty co do rzeźby głowy. Oczy jakieś takie zapadnięte. Ludzik wygląda jakby był chory. Ale może zmienię zdanie jak już typka pomaluję.
No dobra żeby ne było, na prędce złożyłem figurkę i oto prezentuje się tak.
Plecaka oraz kabury z bidonem nie zainstalowałem gdyż posiadają one bolce a figurka nie posiada zagłębień gdzie miałyby te bolce pasować. Pozostaje albo wywiercić albo obciąć bolce i też powinno wejść. GS będzie potrzebny gdyż miejsca łączenia części są widoczne ale to norma w większości figurek składanych.
Podsumowując. Jestem pod wrażeniem nowych figurek do Dust. Cieszę się niezmiernie, że nareszcie są dostępne zestawy do składania. Wtedy przynajmniej wiem, że mogę je sobie zrobić po swojemu.
Teraz pozostaje tylko złożyć wszystkich i pomalować.
......... i tylko nie wiem kiedy to zrobię....
Do jutra!
2 komentarze:

  1. Ładniutkie chłopaki. A te wypraski z dodatkową bronią to smaczek ekstra. Każdy zestaw do składania ma coś ekstra. Np. w SteelWalls'ach jest ekstra kalka.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mam nadzieję że podkład będzie się trzymać. Jakoś ten błyszczący plastik mnie tak no... nie wiem.

      Usuń